نقشه تنکمان جنوبی

نقشه روستاهای شهرستان نظر آباد

نقشه روستاهای شهرستان نظر آباد

نظرآباد شهرستانی است در استان البرز که در نزدیکی شهرستان ساوجبلاغ واقع است. مرکز این شهرستان شهر نظرآباد است. این شهرستان تا سال ۱۳۸۱ یکی از بخش‌های شهرستان ساوجبلاغ بود و در حال حاضر هم در حوزه انتخابیه ساوجبلاغ واقع است. استقرار این شهرستان در کنار جاده ترانزیت وآزاد راه تهران – تبریز و راه‌آهن تهران – تبریز موجب توسعه آن در پنجاه سال اخیر شده‌است. نقطه عطف آبادانی نظرآباد، راه‌اندازی کارخانه نساجی مقدم در سال ۱۳۳۷ش به کوشش میرزا عبدالله مقدم (درگذشت ۱۳۶۱ش) است. جمعیت آن براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰، ۱۴۱۱۶۰ نفر یعنی ۹/۵ درصد کل جمعیت استان البرز است.

«ترکی ساوجبلاغی» یکی از شاخه‌های ترکی آذربایجانی، زبان غالب اهالی شهرستان نظرآباد است. حضور لهجه‌های دیگری از زبان ترکی و نیز انواع لهجه‌های زبان فارسی در این شهرستان از نتایج مهاجرپذیری آن است. خاک سبک و آب فراوان دشت نظرآباد، بسیار برای کشاورزی مناسب است و دامپروری در کنار زراعت، از عمده منابع درآمد روستاییان نظرآبادی است. غیر از اقلیت ارامنه، غالب اهالی شهرستان، مسلمان و شیعه دوازده امامی هستند.

در این مطلب نقشه روستاهای شهرستان نظر آباد که شامل ۵ روستا می شود.

نقشه ها شامل نقشه روستای احمد آباد، نقشه روستای جمال الدین، نقشه روستای نجم آباد، نقشه روستای تنکمان جنوبی، نقشه روستای تنکمان شمالی می شود.

این نقشه ها توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۰ تهیه شده است.

 

jamaladin 1024x936 - نقشه روستاهای شهرستان نظر آباد
نقشه جمال الدین
najm abad 1024x936 - نقشه روستاهای شهرستان نظر آباد
نقشه نجم آباد
tankaman jonobi 1024x936 - نقشه روستاهای شهرستان نظر آباد
نقشه تنکمان جنوبی
tankaman shomali 1024x936 - نقشه روستاهای شهرستان نظر آباد
نقشه تنکمان شمالی
ahmad abad 1024x936 - نقشه روستاهای شهرستان نظر آباد
نقشه احمد آباد