نقشه روستای ویلکیج مرکزی

نقشه روستاهای شهرستان نمین

نقشه روستاهای شهرستان نمین

نَمین یکی از شهرهای استان اردبیل واقع در شمال غربی ایران است.

نمین در منطقه‌ای کوهستانی و در حاشیه دریای خزر، با ارتفاع ۱۷۰۰ متر از سطح دریا قرار دارد. نمین دارای آب و هوایی معتدل، زمستانهایی سرد و تابستانهایی ملایم است. نمین دارای جنگل‌های طبیعی و باغات میوه فراوان است. فاصله نمین از اردبیل ۲۵ کیلومتر می‌باشد و از سویی دیگر پس از عبور از گردنه حیران به شهر ساحلی آستارا می‌رسد. نمین از دیرباز به داشتن فرهنگی غنی معروف است.طبق سرشماری سال ۹۵ در مجموع جمعیت این شهرستان نزدیک۹۶۴۵۷ نفر است.

آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری شهرستان نمین

آرامگاه باباروشن در ۶ کیلومتری شرق نمین و ۲ کیلومتری روستای خشه حیران با دره‌ای سرسبز و جنگلی، چشمه آب معدنی و درخت بلوط کهنسال
مقبره شیخ بدرالدین در شهر نمین
جنگل و منطقه توریستی فندقلو در حدود ۲۵ کیلومتری شمال اردبیل و ۶ کیلومتری نمین
مقبره پیرلنگ در ننه کران
آبهای معدنی قره چناق (قاراچاناق) در روستای قاراچاناق ، مشه سوئی بعد از عبور از روستای گللو و گذشتن از قوشادگرمان به مشه آوی می‌رسد، گرده آوی نزدیک روستای گرده در غرب نمین
روستای عنبران با آب و هوای خوب و طبیعت سرسبز و زیبا و مردمانی شافعی مذهب سنی و زبان تالشی که محل تولید و بافت عمده بهترین نوع گلیم می‌باشد.
در خصوص نامگذاری این شهر چنین گفته می‌شود که این شهر در قدیم پوشیده از جنگل و درخت بوده و به دلیل فاصله اندک آن از دریای کاسپین هوایی مرطوب و پر باران داشته‌است. اشیاای که از اطراف موزهٔ نمین پیدا شده قدمتی بالغ بر ۵۰۰۰ سال دارد.

 

در این مطلب نقشه روستاهای شهرستان نمین که شامل ۷ روستا می شود.

نقشه ها شامل نقشه روستای عنبران، نقشه روستای دولت آباد، نقشه روستای گرده، نقشه روستای مینا آباد، نقشه روستای ویلکیج جنوبی، نقشه روستای ویلکیج مرکزی، نقشه روستای ویلکیج شمالی می شود.

این نقشه ها توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۰ تهیه شده است.

 

نقشه روستای عنبران
نقشه روستای عنبران
نقشه روستای دولت آباد
نقشه روستای دولت آباد
نقشه روستای گرده
نقشه روستای گرده
نقشه روستای مینا آباد
نقشه روستای مینا آباد
نقشه روستای ویلکیج جنوبی
نقشه روستای ویلکیج جنوبی
نقشه روستای ویلکیج مرکزی
نقشه روستای ویلکیج مرکزی
نقشه روستای ویلکیج شمالی
نقشه روستای ویلکیج شمالی